Пријавете се во личен кабинет 1xbet

Светот на обложувалници е разновиден и бројот на обложувалници расте секоја година, но нема играч што не би ја познавал канцеларијата 1xbet. Оваа компанија се декларираше како најмногу:

 1. Сигурен – компанијата е должна да исплати добивки на играчи до износот утврден од компанијата од повеќе од 1 милиони рубли
 2. Стабилно – тука играчите секогаш ќе ги најдат најпопуларните обложувалници
 3. Разновиден – компанијата не нуди само спортско обложување, но исто така и обложување на наградни игри, обложување на ток-шоуа, онлајн казина и многу повеќе.

Со цел играчите да започнат да се обложуваат, треба да креирате лична сметка, да го направите ова, прво мора да поминете низ постапката за регистрација со еден од предложените методи:

 • Со еден клик
 • Преку адреса за е-пошта
 • Преку број на мобилен телефон
 • Преку социјалните мрежи (Вконтакте, Google Mail, Однокласници)

Главни функции на личниот кабинет

Личен кабинет во канцеларијата што е можно поедноставен, ги претставува следните делови:

 • Лични податоци – тука се сите информации за сметките на играчот, неговите лични информации и адреса за е-пошта за кои е регистрирана сметката. Исто така, во овој дел играчот може да ги промени информациите за себе, основните поставки и лозинката.
 • ПАРИ – Во овој дел, на играчите им се дава можност да разменат натрупани поени за вредни награди од компанијата на обложувалници. За да ја користите оваа одлика, треба да пополните формулар и да ја поврзете валутата на Монетата игра.
 • Програма за партнери – во овој дел можете да склучите договор за соработка со компанијата. Да го направите ова, треба да имате веб-страница или страница во социјалните мрежи поврзани со спортот.
 • Вашите достигнувања – тука можете да ја видите статистиката за освоени облози и сите игри и облози во кои играчот некогаш учествувал.
 • Пополнете ја вашата сметка – Ако кликнете на ова копче, ќе се отвори мени во кое можете да изберете како да депонирате, постојат следниве опции: банкарски картички, Yandex.Money, Веб Пари, мобилни оператори, криптовалути.
 • Повлечете средства – тука сè е јасно, со помош на овој дел, играчите можат да ги повлечат своите освоени средства.

 

Преку лична сметка е исто така можно да се пренесат пари на пријател, за да ја користите оваа функција, потребно е да го овластите бројот на вашиот мобилен телефон на страницата. Ова е потребно затоа што трансферот се потврдува преку смс-код. Вреди да се напомене дека не сите обложувалници ја имаат оваа функција.

Покрај тоа, во личниот кабинет ќе најдете и дел како на пр “Поставки” во него можете да ги извршите стандардните функции што ќе го поедностават обложувањето, играчите можат да се претплаќаат на билтени и промоции.

Особеноста на обложувалницата 1xbet е тоа што покрај вообичаените функции, играчите можат да пристапат до функциите “Линија” и “Во живо”, што значи дека корисникот може да ги додаде своите омилени игри во Омилени за секогаш да има пристап до нив.

Како да се најавите на 1xbet преку официјалната страница

За многу корисници, играњето преку официјалната страница е единствениот излез, затоа што преземањето и инсталирањето апликации и дополнителни програми за играчи е проблематично. Затоа, да се дојде до лична сметка преку официјалната страница, само треба да се најавите и да се регистрирате, еден од овие начини:

 1. Со еден клик – со регистрација на овој начин можете да влезете во вашиот личен кабинет, но не можете да се обложувате и да играте онлајн казино, како и да се обложуваат на наградните игри, бидејќи ова е нецелосен начин на регистрација.
 2. Преку број на мобилен телефон – тука ќе треба да го поврзете бројот на вашиот мобилен телефон и да ја потврдите регистрацијата со СМС-порака што ќе дојде до наведениот број.
 3. Социјалните мрежи – треба да ја изберете платформата: VKontakte, Однокласници и Гугл пошта и врзете сметки со внесување на лозинка и најавување од социјалната мрежа. Предноста на овој метод е што нема да треба да внесувате податоци за внесување, само ќе треба да кликнете на иконата на мрежата со која сте се регистрирале.
 4. Преку адреса за е-пошта – само внесете @mail и потврдете ја регистрацијата со кликнување на врската што ќе дојде во писмото.

 

Пријавете се во личниот кабинет 1xbet преку апликацијата

Апликацијата е многу голем плус за играчите, ги содржи сите исти делови како и официјалната страница, само апликацијата е многу поудобна страница лоцирана на Интернет. Апликацијата ги има следниве предности:

 1. Играчите ќе имаат пристап до апликацијата каде било во светот каде што има интернет
 2. Брза регистрација, што исто така може да се направи во апликацијата
 3. Стриминг преку Интернет
 4. Можност за депонирање и повлекување средства од сметката за игри
 5. Апликацијата работи многу побрзо од официјалната страница на веб-страницата
 6. Целосна контрола на сметката
 7. Многу удобен систем за експресно обложување
 8. Зачувување на историјата на обложувалниците
 9. Верзијата на апликацијата е достапна и за телефони и за таблети

Покрај вообичаеното спортско обложување, играчите исто така можат да најдат други јазичиња во апликацијата, имено:

 1. Финансиски стапки
 2. Обложување за тотализатор
 3. Фантастичен фудбал
 4. Казино
 5. Сајберспорт
 6. Конструктор Бет
Предности Недостатоци
Неколку варијанти на овластување Делот за статистика е нецелосен
Обложување за статистика Неколку мрежни преноси може да се вклучат истовремено
Разговор во живо со менаџерот за техничка поддршка
Способност за учество преку апликацијата во бонуси и промоции
Дополнителна безбедност
Визуелни поставки
Финансиски стапки

 

Програмата може да се користи од кој било уред, и со андроид и со iphones, на апликацијата не и требаат најновите ажурирања на софтверот, само доволно слободен простор на вашиот уред.

Креирање лична сметка на мобилен телефон ќе ја поедностави задачата, затоа што тука сè е многу полесно, од распоредот на јазичињата до обложувалниците.