Мобилна апликација 1XBet

Обложувалницата 1xbet им нуди на своите корисници не само обложување од официјалниот сајт, но и со апликации кои можат да се инсталираат:

 1. Мобилни телефони базирани на Android
 2. На iPhone
 3. На компјутер

Покрај тоа, сите врски за преземање на програмите се на официјалната веб-страница на канцеларијата на букмејкерот, каде што може да се преземат и инсталираат без никакви проблеми.

 

Предности на програмата Недостатоци на програмата
Непрекинат пристап до страницата Обложувањето на непопуларни спортови речиси и да недостасува.
Нема поврзување со компјутерот
Прикажи онлајн стриминг
Највисоки шанси
Јазичињата и коефициентите се вчитуваат во еден момент

 

Како да ја инсталирате апликацијата на андроид

Се повеќе играчи се префрлаат од верзијата за компјутер на мобилната верзија бидејќи е многу поудобна.

Апликацијата можете да ја преземете бесплатно и безбедно од официјалната веб-страница. За да ја инсталирате апликацијата 1xbet на Android, следете ги едноставните чекори подолу:

 1. Од вашиот мобилен уред, одете на официјалната страница на канцеларијата на букмејкерот.
 2. Кликнете на врската што ќе ве упати да ја преземете апликацијата за Android
 3. АПК-датотеката започнува да се вчитува, чекај за 30 секунди.
 4. Кликнете на неа и потврдете го преземањето на датотеката.

Кога иконата ќе се појави на главниот екран на телефонот, апликацијата е подготвена за употреба.

Имајте предвид дека нема апликации за Android во официјалните услуги на Google Play. Програмата може да се преземе само од официјалната страница 1xbet. не преземајте ја апликацијата од директен пристап на Интернет, може да добиете вирус на вашиот телефон, инсталирајте програми само од доверливи извори.

Преземете 1xbet за iPhone

Да ја преземете програмата на iPhone е многу полесно отколку на андроид, бидејќи може да се преземе од официјалната продавница за апликации. Да го направите ова, едноставно кликнете на иконата со лупа во менито за пребарување и потоа напишете го барањето 1xbet. Првата апликација што ќе се појави е онаа што ни треба. Кликнете на копчето за преземање и почекајте да се преземе програмата и на неа ќе се појави иконата 1xbet “Дома” екран.

Програмата на вашиот iPhone може да се инсталира со официјалната страница, за ова треба да поминете преку мобилен телефон на страницата 1xbet и да ја преземете програмата со кликнување на врската.

Покрај апликациите на мобилни телефони, исто така можете да ја инсталирате програмата на компјутер или лаптоп, апликацијата поддржува верзија: Виндоус 7.8, 8.1, 10 и поддржува IOS. Користење на програмата, може да имате целосен пристап 24 часови на ден до линии и игри.

Кои уреди ја поддржуваат апликацијата

За да ја преземете програмата, нема потреба да го инсталирате најновото ажурирање на софтверот, да инсталирате доволно слободен простор, и не треба многу:

 1. За андроид – 18 МБ
 2. За iPhone – 21 МБ

Понекогаш програмите може да не работат, ова се случува многу ретко, но сепак, апликацијата може да биде недостапна поради следните причини:

 1. Апликацијата, како официјалната страница , треба планирано ажурирање, за кои 1xbet однапред ги известува играчите во форма на порака. Ако не сте го виделе предупредувањето, обидете се да влезете во вашиот личен кабинет преку компјутерската верзија на страницата, ако успеавте да влезете, тогаш апликацијата само се ажурира од програмерите.
 2. Некои корисници прибегнуваат кон нефер облози, вилушки, кои кладилницата ги научи да пресметува и блокира сметки. Можеби затоа не можете да се најавите во вашиот личен кабинет. Причината за блокирање на сметката може да бидат и грешки на модераторот 1xbet, во кој случај ќе треба да се јавите во службата за поддршка на канцеларијата на обложувалницата.

Ако ниту една од причините опишани погоре не одговара на вашата ситуација, веднаш контактирајте со поддршката за корисници и детално објаснете го вашиот проблем во писмо на кое треба да прикачите слики од екранот за да ја докажете вашата невиност, одговорот треба да дојде внатре 3 денови од барањето. Букмејкерот може да побара информации за пасош, како што е пропишано во правилата на компанијата.

Инструкции за инсталација

За да ја инсталирате програмата, треба да следите едноставна инструкција:

 1. Посетете ја официјалната страница на букмејкерот 1xbet
 2. На горната лента со мени, кликнете на иконата за андроид
 3. Следно, започнете со преземање на apk-датотеката (имајте предвид дека не преземате апликација, туку само нејзината архива)
 4. Следно, почекајте датотеката да се преземе
 5. За да ја инсталирате апликацијата, треба да кликнете на неа и да ја потврдите инсталацијата
 6. Почекајте додека не се инсталира програмата и иконата 1xbet не се појави на екранот на вашиот мобилен телефон

 

Како да се обложувате во мобилна апликација

За да се обложите преку мобилната апликација, мора да се регистрирате и да депонирате барем 50 рубли. Да се ​​направи успешен облог:

 1. Прво прочитајте ја линијата
 2. Одлучете за кој спорт сакате да се обложувате.
 3. Изберете натпревар, подобро е да изберете тимови што ги познавате.
 4. Потоа треба да го изберете резултатот, тие се како што следува: P1 – победа на првиот тим, P2 – победа на вториот тим, X – цртаат.
 5. Да се ​​проучат коефициентите
 6. Откако ќе се навикнеш на тоа, експериментирајте со исходите, збирки и хендикепи.

Во апликацијата исто така имате пристап до сите видови облози, исходи и шанси, како на официјалниот сајт.

Можете сами да ја поставите апликацијата, и активирајте известување само за оние спортови што ве интересираат, можете да внесувате и да повлекувате средства преку вашата мобилна апликација, можете да ја поставите апликацијата на екранот на iOS, а ако е нешто итно, апликацијата автоматски ќе ве предупреди. За играчи кои имаат телефон со отпечатоци од прсти или ID на лице, можете да го поставите најавувањето на апликацијата без корисничко име и лозинка.