Бонуси 1XBet

Обложувалницата 1xbet е многу разновидна во однос на бонуси и промотивни програми. Дури и најстраствените играчи ќе најдат забава овде.

Канцеларијата ги нуди следните бонуси:

 1. “%” на салдото на сметката за игри – износот се пресметува врз основа на состојбата на сметката на почетокот на денот минус дневните повлекувања. Колку повеќе облози се пресметуваат во текот на денот, колку е поголем процентот на салдото.
 2. Можност за победа 200 проценти – за учество треба да се регистрирате, направи депозит од најмалку 100 рубли и направете облог, нивниот број е неограничен. Промоцијата се однесува само на еден компјутер, една IP адреса, еден телефонски број и еден член на семејството.
 3. Фудбал без голови – да учествуваат во акцијата, треба да се најавите во канцеларијата и да направите свои облози на 1×2 и ако облогот игра, ќе добиете 24$ на вашата главна сметка.
 4. Сајбер-ера ” Игра без ризик” – Ако се обложите на сајбер-спортски настан и изгубите, според условите на оваа промоција, парите ќе се вратат на вашата сметка.
 5. Вип враќање на готовина – кога играте во казино добивате дополнителен поврат на готовина
 6. Петок бонус – Депонирајте ја вашата сметка во петок, а во среда направи 5 облози и да се до 100 евра на вашата главна сметка.

Бонус за добредојде

1xbet нуди неколку видови на награди, како и одлична промо програма, но најчестиот бонус е бонус за депозит, на првиот депозит. Суштината на бонусот е како што следува: нов играч, по завршување на целосна регистрација, на кој било начин освен депозит со еден клик од најмалку $2, ќе види на неговата бонус сметка износ еднаков на првиот депозит.

Бонусот функционира на следниов начин: играчот депонираше $100, а бонусната сметка покажува износ од 100% на првиот депозит, потоа друг $100. За да ги искористат парите на сметката за бонус, треба да се обложуваат пет пати повеќе од износот што се обложува во канцеларијата на обложувалницата 1xbet, облози како сингл и изрази со коефициент од најмалку 1.4 за секој настан се земаат предвид. Играчот има точно 31 денови за обложување до 00:00.

Промоции на канцеларијата

Канцеларијата има обемна бонус програма и во казиното, има следните промоции:

 1. 100% бонус на првиот депозит
 2. Поврат на готовина до 11% – Процентот и колку често добивате награди зависат од нивото на лојалност на учесникот. Не се издава ако е во плус пред казиното во моментот на пресметување. На последниот ден од извештајниот период, износот на сметката мора да биде помал од 2 евра. За vip-статус парите се пресметуваат од сите облози, за сите други позиции – од износот на изгубени пари. Резервата се кредитира на главната сметка и не е предмет на обложување.
 3. 100% на првиот влог до 300 евра + 30 слободни вртења – минимален депозит 10 евра, бесплатните вртења се издаваат во слотот Book of Gold: Класичен. Парите добиени со помош на фри-спинови не треба да се обложуваат.
 4. 50 проценти на вториот депозит – Слободните вртења може да се добијат во играта “Легендата за Клеопатра”. кои се издаваат по готовинско обложување. Минималниот депозит е 15 евра, максимумот е 350 евра.
 5. 25 процентен бонус на вашиот трет депозит – слободни вртења во играта Соларна кралица, минималниот депозит од 15 евра, максимум 450 евра.

Како да ја користите бонусната сметка

За да имате бонус сметка, треба да се најавите во канцеларијата и да го направите вашиот прв депозит.

Бонус поени може да се заменат за награди, и можете да ги добиете овие поени на следниве начини:

 1. Играњето игри со бонуси обично бара од играчот да отвори ковчег, завртете го тркалото на среќата, или погодете билет за лотарија. Благодарение на ваквите игри, можно е да добиете награди како таблети или паметни телефони.
 2. Станете член на процентот на промоција на состојбата на сметката – Износот на добивката е еднаков на збирот на нето добивката од сите добитни облози и износот на изгубените облози. На пример, ако се обложите 10 евра во спротивност на 1,5 и победи, тоа ќе биде за твое добро. 10 * 1.5 – 10 = = 5. Ако изгубивте, би добиле 10.
 3. Станете член на промоцијата на среќниот добитник на денот – се обложи на најмалку 5 евра во спротивност на 1.8. Одете на страницата за промоција и земете го вашиот билет. На крајот на денот ќе има извлекување, ако вашиот билет е меѓу добитниците, ќе добиете одреден број на поени.

Редовни бонуси, претворени во основни пари со коефициент од 1:1 и се префрла на главната сметка, тие можат да се потрошат на облози. И вториот вид бонуси или поени може да се заменат за награди и да се потрошат во изложбата на промотивниот код на 1xbet. Таму можете да купите еден бесплатен облог, свитоци во тркалото на среќата и многу повеќе.

Невозможно е да се подигнат пари директно од бонусната сметка, тие мора да се обложуваат според условите на букмејкерот, а потоа се претвораат во вистински пари, кои можат да се користат, обложи или повлече.

Оние точки кои беа наменети за продавницата за промотивни кодови може да се потрошат само таму.

 

Како да вратите преглед на првиот депозит

Бонусот за прв депозит е еден од најпопуларните не само во 1xbet, но и во многу други, ве молиме имајте предвид дека бонус програмата, не е задолжителен дел во бк, можете да го откажете учеството на промоции во вашиот личен кабинет.

За да го вратите бонусот на првиот депозит, треба да се обложувате на облози како сингл и изрази со коефициент од 1.4 за секој настан, разгледајте подетално:

 

Обичните Изразува
Неопходно е да се обложувате на поединечни настани со коефициент 1.4. Облози на исходи, збирки, се бројат хендикепите. Експресните облози исто така мора да имаат коефициент од најмалку 1.4. Ако изберете парлеј облог, мора да запомните дека ако еден настан во облогот загуби, целиот облог е пропуштен.

 

Бонус без депозит

Бонуси без депозит се оние бонуси кои не бараат готовина на сметката за игри. Во основа, таквите бонуси ги нуди 1xbet казиното, исто така е можно да добиете бонус кога се обложувате на сајбер спортови.
Бонусите во казиното се присутни во скоро сите слотови, најпопуларна во моментот, овие игри во Книга на злато, Легенди за Клеопатра, Соларна кралица и други.

Исто така, може да добиете бонуси во игра како Бинго, игра со карти со броеви во која треба да освоите одреден број поени.