Казино Мида онлајн

Мидас казиното онлајн ефикасно функционира во многу земји низ светот. Соработката со провајдерот RTG е доста успешна. За 500,000 луѓе се регистрирани на страницата, вклучувајќи корисници од ОК. Во каталогот, огромното мнозинство на слотови имаат висока варијанса, така што играчите можат да бараат големи победи. Покер и рулет, блек џек и бакара, аркадни игри и лотарии се успешни.

Каталог на забава за коцкање Казино Мидас

Изборот на слотови Сасино Мидас мал, но сите тие се ексклузивен развој на познатиот азиски добавувач RTG. Тој е познат по издавањето игри со нестандардна механика. Бројот на победнички линии се движи од 2 до бесконечност.

Забавата е лесно да се најде. Менито ги наведува главните области: популарни игри, ВРВ, рулет, видео покер, аркадни игри, Казино во живо и други.

Мидас казиното Италија посветува посебно внимание на прогресивните слотови. Банката е формирана од самите клиенти. Износот зависи од бројот на облози. Прогресијата се формира со мали одбитоци од секој корисник. Ако сте направиле избор во корист на познатиот Мегасаурус или Кралицата на сонцето, тогаш 3-5% од вашиот облог ќе оди во банка. Колку повеќе играчи прават облози, колку е поголема сумата на џекпот. Не се важни само играчите на казино Мидас, но сите оператори каде што RTG има поставено слотови.

Слот машините може да се тестираат. Постојат бонус опции во “Демо” Мод. Ќе добиете искуство со вртења и ќе можете да ја следите зачестеноста на паѓачките симболи на среќа. Верзијата е бесплатна за сите што сакаат да играат. Наместо вистински пари, казиното дава виртуелни монети. Кога ќе снема, треба да излезете од играта и да влезете повторно (или освежете ја страницата).

Бонус за добредојде Казино Мидас

Од првите минути, казиното се грижи за секој клиент. Играјте со Казино Мидас за да го добиете најдобриот бонус за добредојде!

Активирањето се одвива во вашата лична сметка. По регистрацијата, Најди го “Бонуси” дел и изберете “Пакет за добредојде”. Претходно прочитајте ги одредбите и условите во информативниот блок (подножјето на почетната страница).

Бонусната сметка ќе се прикаже веднаш штом ќе направите депозит и ќе ја активирате понудата за добредојде со промотивен код GOLD 150.

Услови и правила за бонус:

  • 100% од вашиот прв депозит до 1000 ГБП, дополнителни 150 FS во готовински бандити 3 квалификациски натпревар.
  • Обложување – со облог X40. За FS вртења, обложувањето ќе биде X20.
  • Играчите кои можеа да го победат казиното се повторно наградени. На вашиот втор и трет депозит, ќе ви се припише идентична сума под истите услови за обложување.
  • Секоја игра има одреден процент на обложување. За слотови тоа е 100%, за игри на маса и покер тоа е 10%.
  • Среќните играчи можат да тврдат 3000 GBP на крајот од три круга.
  • Минималниот износ на секое надополнување е 20 ГБП.
  • Пакетот истекува 30 дена по првото извлекување.

Ако условите за бонус ви се премногу комплицирани, можете да се откажете. Во вашиот личен профил пронајдете го делот “Купони и активни облози”-“Откажи бонус”.

Кога обложувањето не е исполнето, бонусот е изгорен. Ако казиното ве посомнева за нечесност, дејствијата може да се сметаат за измамнички. Ова и дава право на компанијата да не исплаќа добивки, а сметката е блокирана до расчистување на околностите на случајот.

Заклучок

Мидас казиното онлајн применува ефективни стратегии во својата работа. Бонус поддршката е претставена на страницата за да се зголеми посетеноста. Привлекува внимание уште од првата посета. Лојални услови за обложување, дневни вртења, cash-back и акумулативен систем во програмата за лојалност. Покрај промоциите, членовите на казиното тврдат неделни цртежи на џекпот, слот трки, пари за надополнување на сметката во одредени денови од неделата. Игрите се атрактивни со нивните теми, визуелни и специјални ефекти.